NDËRTUESI I LIRË I UEBSITEVE

Krijo faqe interneti të mrekullueshme për celularë! Pa kodim dhe falas.

Video preview
Çfarë është Mobirise?

Mobirise është një aplikacion ‘offline’ për Windows dhe Mac për të krijuar lehtësisht faqet e internetit të vogla / të mesme, faqet përmbledhëse, CV në internet dhe portofolet, faqet promovuese për aplikacione, ngjarje, shërbime dhe produkte.

A është i mirë për mua?

Mobirise është i përkryer për jo-teknikët të cilët nuk janë të njohur me ndërlikimet e zhvillimit të uebsiteve dhe për dezenjuesit që preferojnë të punojnë vizualisht sa më shumë të jetë e mundur, pa luftuar me kodin. Gjithashtu është i mrekullueshëm për pro-koduesit për projekte prototipe dhe të shpejtë të klientëve të vegjël.

Pse Mobirise?

Dallimet kyçe nga ndërtuesit tradicionalë: Ndërfaqe minimale, jashtëzakonisht e lehtë për t'u përdorur; Miqësor me celularin, blloqet e fundit të uebsiteve dhe teknikat "jashtë kutisë; Pa pagesë për përdorim biznesi dhe jofitimprurës

6500+ blloqe të mrekullueshme

Mobirise ofron disa tema që përfshijnë slajdera, galeri me lightbox, artikuj, numërues, numërues mbrapsht, prezantime me ekran të plotë, imazhe dhe video, karakteristika, tabela të të dhënave dhe tabela çmimi, shirite përparimi dhe cikle, afate kohore, skeda dhe tabela të sistemuara, veprime, forma, harta Google, blloqe sociale, dëshmi, elemente fundorë të faqeve dhe më shumë. Blloqet janë projektuar duke marrë parasysh tendencat e fundit në dizenjimin e uebsiteve, ato janë fleksibël dhe plot mundësi përshtatjesh.

Si punon Mobirise?

Zvarrisni blloqe në faqe

Filloni me krijimin e një faqje të re dhe zgjedhjen e motivit. Pastaj zgjeroni panelin e blloqeve me butonin e madh "plus" në këndin e poshtëm djathtas dhe filloni zvarritjen e blloqeve që ju pëlqejnë.

Redakto dhe stilin në linjë

Ndrysho përmbajtjen e secilit bllok ashtu siç do të bënit në një redaktues të rregullt të tekstit, kliko mbi elementët e mediave për të futur imazhin, videon ose ikonën tënde.

Vendos parametrat e bllokut

Caktoni opsionet e duhura nëpërmjet panelit të parametrave duke i nxjerrë nga butoni blu "rrotëz me dhëmbë".

Publikoni faqen tuaj të internetit

Publikoni faqen tuaj të internetit sa herë që dëshironi: në dosjen tuaj lokale të diskut, në serverin tuaj nëpërmjet FTP ose Github Pages.

SHKARKO TANI

Shkarko Mobirise sot dhe zhvilloni faqet e internetit më të fundit, të gatshme për celularë që duken të shkëlqyera në çdo pajisje dhe shfletues.

Ju nuk duhet të kodoni

Trafiku i uebit në celular arriti atë të desktop-it në 2016 dhe vetëm do të rritet në 2023, prandaj është e rëndësishme që të ketë një mjet të thjeshtë për të krijuar faqe që duken mirë në të gjitha pajisjet. Mobirise është një ndërtues i lehtë i faqeve të internetit - vetëm zvarrsni elementet e sajtit në faqen tuaj, shtoni përmbajtjen dhe stilojeni atë në mënyrën që ju pëlqen.

Bëni faqen tuaj unike

Mobirise ofron shumë blloqe sitesh në disa motive, dhe megjithëse këto blloqe janë të paracaktuara, ato janë fleksibile. Ju mund të kombinoni blloqe në mënyra të ndryshme në faqet tuaja.

Përshtatje automatikisht për celularë

Asnjë veprim i veçantë nuk kërkohet, të gjitha faqet që bëni me Mobirise janë miqësore për celularin. Ju nuk duhet të krijoni një version të veçantë celular të faqes tuaj, ai do të përshtatet automatikisht.

?

Është e lehtë dhe e thjeshtë

Reduktoni kohën e zhvillimit me ndërtuesin e faqes së internetit zvarrit-dhe-hidh. Hidhni blloqet në faqe, redaktoni stilin e elementeve në një rresht dhe publikojeni - nuk kërkohet asnjë aftësi teknike. Shikoni videon më poshtë për të parë Mobirise në veprim.

Rrisni velrësimin tuaj!

Uebsitet e bëra me Mobirise Website Builder janë 100% miqësore me telefonat celularë sipas testit më të fundit të Google dhe Google i pëlqen ato faqe (zyrtarisht)!

Ndërtues Bootstrap

Modelet e Mobirise bazohen në Bootstrap 4 - korniza e parë më e fuqishme për ndërtimin e uebsitve për celularë. Tani, edhe nëse nuk jeni kodues, ju mund të jeni pjesë e një komuniteti emocionues në rritje të teknologjisë bootstrap.

Blloqe uebsitesh trendi

Zgjidhni nga përzgjedhja e madhe e blloqeve të fundit të para përgatitura- prezantim me ekran të plotë, bootstrapkarusel , slajder përmbajtje, galeri imazhi e përgjegjshme me kuti hijëzimi, paralaks rrëshqitës, sfonde video, menu ‘hamburger’, kre dokumenti ngjitës dhe më shumë.

Prezantohuni kudo

Publikoni faqen tuaj në një disk lokal, FTP ose Github Pages dhe faqja juaj e internetit mund të shkojë drejtpërdrejt - vetëm ngarkoni atë në çdo host inteneti që dëshironi.
Rrëshqitësit e imazhit

Përdorni rrëshqitës të imazheve dhe videove tërheqëse për projektin tuaj. Ka rrëshqitës të thjeshtë si dhe më të sofistikuar: me zgjerimin WOW Slider, ju mund ta bëni rrëshqitësin tuaj të duket dhe të funksionojë ashtu siç dëshironi.

Building your own website from scratch
Ndërtues formulari

Krijoni formularin tuaj të kontaktit dhe merrni me lehtësi informacionin nga klientët tuaj që kërkoni në të. Ju nuk duhet të kujdeseni për backend: publikoni faqen tuaj dhe merrni email menjëherë!

How to develop static website visually
Karroca e blerjeve

Nëse dëshironi të shesni gjëra në internet, provoni shtesën e shportës së blerjeve PayPal. Kjo ju lejon të menaxhoni pagesat në faqen tuaj të internetit dhe përdoruesi juaj të blejë ose shtojë artikuj në shportën PayPal në faqen tuaj të internetit në mënyrë të përshtatshme.

Designing free personal website with HTML5, CSS3, Bootstrap in website creator software
Ndërtues i dritareve kërcyese

Keni nevojë për një dritare kërcyese për oferta speciale dhe reklama në faqen tuaj të internetit? Ja ku shkoni! Zgjatja e lehtë e Ndërtuesit të dritareve kërcyese do t'ju ndihmojë të krijoni dritare kërcyese në faqen tuaj.

Making your own free boostrap web pages
Karakteristikat e blogut

Nëse dëshironi të keni blogun tuaj online të krijuar vetë, mos hezitoni të provoni blloqet e krijuara për ju: postimet më të fundit, artikujt, përmbajtjet dhe shumë më tepër.

Blloqe dyqanesh

Krijimi i një dyqani online nuk ka qenë kurrë më i lehtë! Me blloqe dyqanesh, do ta bëni një në pak minuta. Shtoni produktet tuaja, plotësoni përshkrimet, vendosni çmimet dhe kaq!

Building free web pages with PWA
Ndërtues PWA

Këto opsione ju mundësojnë të konvertoni faqen tuaj të internetit në një aplikacion ueb. Duke aktivizuar këtë veçori, faqja juaj e internetit do të funksionojë si një aplikacion i vërtetë Progresiv Ueb, duke i lejuar përdoruesit ta instalojnë atë në pajisjet e tyre.

Developing free video website
Redaktori i imazhit

Zgjidhni imazhin tuaj ose një nga ato të ofruara në bibliotekën e imazheve falas dhe zmadhoni dhe zvogëloni, kthejeni përmbys, kthejeni vertikalisht ose horizontalisht ose ndryshoni madhësinë e tij lehtësisht siç dëshironi!

How to build a web page with social media buttons?
Biseda kërcyese

Shto chat popup në faqen tuaj. Merrni mesazhe nga klientët tuaj në Telegram, WhatsApp, Viber, Messenger, Discord, Signal

Building free web pages with PWA
Domen i personalizuar

Merrni nëndimenin tuaj të personalizuar për *.mobirisesite.com falas ose lidhni me lehtësi domenin tuaj.

Developing free video website
Mobile-së pari

Mos u interesoni më për lehtësinë e celularit të faqes suaj të internetit: faqja juaj e internetit do të ndryshojë madhësinë në çdo pajisje thjesht në mënyrë të përsosur pa asnjë të dhënë nga ana juaj.

How to build a web page with social media buttons?
Teknologjia e fundit

Mobirise tani bazohet në versionet më të fundit të Bootstrap dhe Google AMP (Accelerated Mobile Pages).

Accept PayPal and Stripe payments
Karroca e zgjuar

Pranoni pagesat PayPal dhe Stripe me karrocat e bukura të blerjeve! Ose, pranoni mesazhet e porosive direkt në WhatsApp

How to build a web page with social media buttons?
Butoni WhatsApp

Bisedoni me vizitorët e faqes në internet në WhatsApp. Përforconi shitjet tuaja dhe përmirësoni angazhimin e përdoruesit me Chat Button.

How to build a web page with social media buttons?
Social Feed

Mobirise ofron shtojca të ndryshme të furnizimit social: ju mund të shtoni burimin tuaj Instagram, TikTok, postimet më të fundit në Facebook dhe Twitter direkt në faqen tuaj të internetit!

Redaktori i kodit

Nëse faqja juaj e internetit kërkon personalizim më të thellë, përdorni shtesën e Redaktuesit të Kodit. Ju do të jeni në gjendje të kodoni manualisht HTML/CSS të faqes suaj të internetit, të shtoni shtojca të jashtme dhe të krijoni blloqet tuaja HTML nga e para!

mobirise code editor
mobirise integrations
Integrime të lezetshme

Takoni shumë integrime që vijnë së bashku me Mobirise: furnizim social për Facebook, Disqus, Twitter, Instagram, TikTok, komente sociale, mbështetje për YouTube dhe Vimeo, Google Fonts, Hartat, Analytics, PayPal, SoundCloud, Aplikacione Progresive Ueb, ikona dhe shumë të tjerët!

Karakteristikat e tregtisë elektronike

Nëse keni nevojë të shisni mallra ose shërbime përmes faqes tuaj të internetit, zgjerimi SmartCart mund të ndihmojë - integrim i lehtë me Paypal dhe Stripe

mobirise code editor

SHKARKO FALAS

Mobirise është falas, madje edhe për përdorim komercial. Filloni të krijoni faqet tuaja të mrekullueshme sot!

Mobirise Temat

Çfarë thonë përdoruesit tanë fantastik!

"Është me të vërtetë një aplikacion i mrekullueshëm i cili më bën të përfundoj një faqe në html për 3 minuta (kjo zakonisht merr më shumë se një orë, të paktën për mua nëse do t'ia filloj që nga fillimi). Shpresoj që të kem një librari të madhe dhe shtojca të ndryshme për këtë aplikacion. Faleminderit edhe një herë për aplikacionin tuaj të bukur." Andrew

"Para së gjithash duart lart për ju djema, për përpjekjen tuaj dhe për aplikacion super. Punë e mirë ekipi i Mobirise. Ne po presim versionin e ri së shpejti me funksione të avancuara dhe me dizajnin e plotë të motivit bootstrap. Përpjekje të mëdha dhe përvojë super eksperience UI me mjetin e lehtë ‘zvarrit & hidh’ pa kohë ndërtues për dizenjim bootstrap në botën e sotme të dizajnit të uebsiteve." Lance

"Në shikim të parë, duket si një mjet i ri inovativ, më pëlqen fokusi dhe koha që iu dha dizajnit të përgjegjshëm, gjithashtu i pëlqej tiparet e thjeshta dhe të qarta të zvarrit and hidh. Më jepni më shumë kontroll mbi vetitë e objektit dhe unë do ta përdor këtë mjet për projekte më serioze. Përshëndetje." Jack

"Më pëlqyen shumë shtesat e reja dhe aftësia për të futur butonat e kontaktit të mediave sociale dhe të mesazheve direkt në faqe. Më vjen mirë që produkti po përditësohet vazhdimisht. Ai jep një sërë shabllonesh dhe aftësish, shërbim të mrekullueshëm ndaj klientit dhe mahnitës dokumentacioni. Është i thjeshtë për t'u përdorur dhe i lehtë për t'u futur në bord." Jimmie

Video preview

Na ndiçni!


Mobirise® is a registered trademark. © 2023 Mobirise Free Website Builder Software - All Rights Reserved. Terms, Privacy